+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Melike Altınışık

Londra’da Architectural Association Design Research Laboratory’de (2006) mimarlık ve kentsel tasarım yüksek lisans eğitimi almış, lisans eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bölüm birincisi olarak tamamlamıştır (2003).

MAA - Melike Altınışık Mimarlık kurucusudur. Mimar, tasarımcı ve akademisyen olarak, tüm çalışmalarında yenilikçi bir yaklaşım ortaya koymayı ve mimarlık pratiğinin yeni tasarım teknolojileri ile kurduğu ilişkisel düşünce kapasitesini geliştirmeyi hedefler.

2006 yılında uluslararası platformda başlayan profesyonel mimari çalışmaları ile uzmanlığını, masterplan, yüksek yapılar; konferans merkezi, müze gibi kültürel yapı tasarımlarından özel üretim mobilya tasarımlarına, farklı ölçeklerde, geniş bir yelpazede geliştirmiştir. Tasarımları ile Europe 40 under 40, FEIDAD Tasarım Ödülü (Far Eastern International Digital Architecture Design Award) ve İsviçre Sanat Ödülü (Swiss Arts Award) gibi birçok prestijli ödül almıştır. Çeşitli ulusal, uluslararası ve davetli mimari proje yarışmalarında, sergilerde ve yayınlarda yer aldı. Projeleri arasında Çamlıca TV-Radyo Kulesi (İstanbul, Türkiye – yapım aşamasında) gibi ödüllü projeler yer almaktadır.

İstanbul’da kendi mimarlık pratiğini kurmadan önce, 2006-2012 yılları arasında Londra’da Zaha Hadid Architects bünyesinde Lead Architect (Proje Yürütücüsü) olarak uluslararası platformda tecrübe edinmiştir.

Profesyonel mimarlık çalışmalarına paralel olarak AA (Architectural Association, London), SAC (Staedelschule of Architecture, Frankfurt), LAU (Lebanese American University, Beirut), İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi), BU (Bilgi Üniversitesi, İstanbul) gibi çeşitli eğitim kurumlarına stüdyo yürütücüsü, misafir konuşmacı ve jüri üyesi olarak davet edilmiştir.


Daha fazla bilgi için   profilini ziyaret edin.
10:10
02 AĞU
21 MAY
20 MAY
23 NİS
29 MAR
26 MAR
21 MAR
11 ŞUB
05 ŞUB
05 ŞUB
18 OCA
18 OCA
18 OCA
18 OCA
14 ARA 2018
30 KAS 2018
22 KAS 2018