+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
AA Istanbul Visiting School 2016: TECTONIC SYMBIOSIS

AA Istanbul Visiting School 2016: TECTONIC SYMBIOSIS

16 Mart 2016, 18:18
  defa okundu.

13 – 22 Haziran 2016'da düzenlenecek olan AA Istanbul Visiting School'a başvuru için son tarih 30 Mayıs 2016.

AA Istanbul Visiting School, Architectural Association (AA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmekte olan ortak eğitim, çalışma ve üretime dayalı eğitim platformudur. Geçmiş senelerde olduğu gibi yenilikçi tasarım metodolojileri ve büyük ölçekli prototip teknikleri üzerine araştırmalarını sürdürecek olan AA İstanbul Visiting School, doğada gözlemlenen oluşum süreçlerine odaklanarak bu süreçleri tasarım verisi olarak ele alacak. Günümüzde kullanılan çağdaş tasarım teknikleri, lineer parametrik araçlardan eş-zamanlı tasarım simülasyonlarına doğru gelişmektedir. Tasarım sürecine ağırlık veren bu değişim göz önüne alınarak, öncelikle doğal oluşumların çeşitli mimari simülasyon platformlarında tasarım ve analiz evrelerine odaklanılacak. Programın ikinci aşamasında ise, katılımcıların gerçekleştirdiği pavyon tasarımı 1-1 ölçekli olarak üretilecek.

Program, iki aşamalı bir süreç olarak formüle edilecektir:

1. Aşama: Katılımcılar doğadaki oluşum süreçlerine dair temel kavramlarla tanışıp, bu kavramların tasarım bağlamında kullanılması ile ilgili anlayış kazanacak. Bu aşamada, dijital simülasyon ve analiz programları öğrenilecek. Aynı zamanda, analog ve dijital düşünme yöntemlerinin ilişkisi kavranacak. Katılımcılar 3-4 kişilik takımlar halinde çalışacak ve her takım işbirliği ve araştırmaya dayalı bir tasarım stüdyosu olarak işleyecek. Katılımcılara ileri fabrikasyon teknikleri tanıtılacak.

2. Aşama: Katılımcılar, ilk aşamada elde ettikleri beceri ve bilgileri kullanarak tasarım önerileri geliştirecek. Çeşitli ölçeklerde gerçekleştirilecek olan çalışma modellerinin ardından, programın tasarım hedeflerini birleştiren 1-1 ölçekli prototip katılımcılar ve eğitmenler tarafından üretilecek. Stüdyo çalışmalarının yanı sıra, halka açık seminerler ve paneller AA İstanbul Visiting School kapsamında düzenlecek.

AA İstanbul ve AA Atina Visiting Okulları, doğrudan ilişkili tasarım gündemleri ile bir veya her iki programa da katılımı sağlayacak.

Programın belirgin özellikleri / geliştirilen beceriler:

  • Katılımcılar aktif öğrenme ortamının bir parçası olacak, eğitmen-öğrenci oranının büyük olması (4:1) kişiselleştirilmiş ders ve tartışmalara olanak verecek.
  • Okulda öğretilecek olan parametrik / algoritmik platformlar arasında Rhino, Grasshopper, Processing, ve ayrıca çeşitli analiz programları olacak.
  • Katılımcılar 3-eksenli CNC router, lazer kesici ve 3d-yazıcı gibi dijital fabrikasyon araçlarını kullanacak.
  • Düzenlenecek tasarım seminerleri, araştırılan temel tasarım teknikleri ve eleştirel düşünme yöntemlerini tartışarak programın temel hedeflerine destek olacaktır.
  • Katılımcılar, tasarım, fabrikasyon, üretim ve inşa süreçlerini bir bütün olarak yaşayarak mimari sürece dair deneyim kazanacak.


Başvurular için son tarih 30 Mayıs 2016 olup, standart başvuru bedeli 600 Pound'dur. Okula katılım için çeşitli indirim olanakları sunulmaktadır.

Daha fazla bilgi ve online başvuru formuna http://www.aaschool.ac.uk/STUDY/VISITING/istanbul adresinden ulaşılabilir. İndirim olanakları http://ai.aaschool.ac.uk/istanbul/ adresinden incelenebilir.

İletişim:
Elif Erdine (AA İstanbul Visiting School Program Direktörü)
Email: [email protected]

AA Visiting School Koordinatörü:
Email: [email protected]

Link'ler:
http://ai.aaschool.ac.uk/istanbul/
http://www.aaschool.ac.uk/STUDY/VISITING/istanbul
https://www.facebook.com/AA.Athens.Istanbul.VisitingSchool/
https://twitter.com/AAVS_AI

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!

ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler