+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Türk Mimarlık Camiasının Wikileaks’i Mimarazzi.com Yeniden Yayında

27 Ağustos 2018, 12:28
  defa okundu.

Türk mimarlık camiasının Wikileaks'i olarak tanımlanan, 2011 yılında kurulan Mimarazzi, yeni sürümü ve yetenekleri ile yeniden yayında.

Türk Mimarlık Camiasının Wikileaks’i Mimarazzi.com Yeniden Yayında

İlk kurulduğunda Türk mimarlık camiasının wikileaks'ı olarak tanımlanabilecek, mimarların anonim olarak daha önce çalıştıkları firmalar hakkında paylaşımlarda bulunduğu ve son derece ses getiren paylaşımlara sahne olan mimarazzi.com, bu defa yenilenmiş formatı ve arayüzüyle yeniden yayın hayatına kaldığı yerden devam edecek.

Mimarlar için bir sosyal ağ niteliği taşıyan Mimarazzi'de, çeşitli konular ve konu başlıkları üzerinden üyelerinin paylaşımlar yapılması amaçlanıyor. Bir grup Türk mimar tarafından hayata geçirilen sitede üyeler istedikleri paylaşımı mimarazzi kullanım koşulları ve paylaşım kuralları doğrultusunda tüm dünyaya sunabiliyor.

Geliştiricileri Mimarazzi'yi, ''Mesleki bazda özelleştirilmiş bir sosyal ağ'dan daha çok farklı bir sözlük sitesi ya da forum mantığında da düşünülebilir'' şeklinde özetliyor.

Mimarlar için, mimarlar tarafından ve mimarlara özel olarak geliştirildi

Mimarazzi, üyeleri tarafından paylaşılan gönderilere kendi bünyesinde belirlediği kurallar çerçevesinde müdahale etmemeyi amaçlarken, diğer taraftan paylaşımların Türk Ceza Kanunu ve ilgili yasalar nezdinde birilerini zor durumda bırakmayacak olmasını sağlamaya odaklanıyor.

Mimarazzi bundan yaklaşık 8 yıl kadar önce açılmasından sadece 2 hafta gibi kısa bir sürenin sonunda 500.000 sayfa görüntüleme ve bir o kadar ziyaretçi ağırlamayı başarmıştı.

Mimarlara özel bir sosyal topluluk olarak da tanımlanabilecek Mimarazzi, yeni sürümünde kendi sektöründen olan insanları yine kendilerinin oluşturdukları içerikleri okuyarak sektörel gündemi takip etmeleri amaçlanıyor. Yani sabah kahvenizi yudumlarken bugün neler olmuş, dün neler olmuş, kimler neler paylaşmış, kimler neleri sormuş, hangi firmada neler yaşanmış, hangi mimarlık okulunda ne gibi aktiviteler olmuş kimler iş ilanı vermiş vs. vs. öğrenilebilecek.

Mimarazzi paylaşımları, siteye üye olanlar tarafından anonim olarak da paylaşabildiği gibi tüm dünyaya açık şekilde okunabiliyorken; üyelerin kullanıcı adıyla paylaşım yapmak için siteye üye olması gerekiyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
Mimarazzi / 15 Eylül 2018, 23:18
Merhaba Özgür, yorumun için çok teşekkür ederiz. Mimarazzi.com için yenilenmiş formatında yalnızca çalışanların daha önce çalıştıkları veya halen çalıştıkları yerler hakkında fikir - bilgi sahibi olabileceğimiz bir database oluşması biraz yetersiz kalacaktı.

Ayrıca ilk kurulduğu dönemde çalışan olan pek çok kişi şuan işveren pozisyonunda ve sorunlardan çok çözümlere odaklanmak adına yeni mimarazzi'de üyelerin özgürce sektöre dair her konuda kategorilerine göre başlıklar açarak ya da açılan başlıklara yorumlarıyla katkıda bulunarak paylaşımlarda bulundukları bir atmosfer olması tercih edildi.

Birlikte , bir arada olmak, soru ve sorunları duyuruları sosyal medyada sağda solda darmadağın vaziyette paylaşmak yerine bir web sitesinde toparlanmak gayesi içerisindeyiz.

Birnevi yeninesil forum, online tartışma - dayanışma - duyuru portalı olmak istiyoruz. Katkılarınızı bekleriz. Kaleminize kuvvet :)

 
Özgür Savaş Özer / 14 Eylül 2018, 15:17
Gördüğüm kadarıyla, orijinal formatından biraz uzaklaşmış. Yaşanan hukuki sorunlardan dolayı mı böyle bir odak kayması tercih edildi?
 
 
30 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Görüşler