+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Kentsel Katlanabilir Barınaklar

Yazar: Joop de Boer
Kaynak: Popupcity.net
Çeviren: Selin Biçer
10 Temmuz 2013, 16:00
  defa okundu.

Son günler, ah şu son güzel günler... İnsanlar parkların keyfini nasıl da çıkarıyor. Kentli kentsel mekanlarına hem sahip çıkıyor hem de yeni geçici mekanlar oluşturuyor.

Kentsel Katlanabilir Barınaklar

"Ah benim aklıma neden gelmedi?" dedirtecek kalitedeki bu barınaklar, Brooklynli sanatçı ve mimar Chat Travieso tarafından kentsel kamp amacı için tasarlandı.

Çelik, ahşap, alüminyum, sıkıştırılmış fiber levha, plastik, köpük, kumaş ve el arabasından yapılan Travieso'nun iyi görünümlü bu tek kişilik yapıları katlanabilir ve kentin herhangi bir yerinde kolayca kurulabiliyor. No 1, No 2 ve No 3 isimlerindeki hafif ve katlanabilir barınaklar evsiz insanlar ya da kentte kamp yapanlar için kısa süreli bir yuva olarak kullanılabilir mi?

Bununla birlikte, bu katlanabilir barınaklar gerçekten bir yaşam alanı olarak kullanılmak üzere tasarlanmadılar, insanların şehirde genel ve özel alanlardaki rolünü anlamak için teşvik edici, eğlenceli kentsel müdahaleler olarak hazırlandılar. Bu taktiksel müdahalelerle Travieso insanların farklı bir şekilde şehir algılamasını hedefliyor.

Sizce mimar başarılı olmuş mu?

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler