+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Julien De Smedt ARKIMEET 2013'te Olacak

2 Ağustos 2013, 10:00
  defa okundu.

“Mimarlar İstanbul'da Buluşuyor” konferans serisiyle Julien De Smedt de ARKIMEET 2013'te!

Julien De Smedt ARKIMEET 2013'te Olacak

ARKIMEET 2013'ün programıyla ilgili her geçen gün yeni detaylar belli oluyor. VitrA'nın öncü sponsor olduğu etkinlikte muhtelif içeriklerle geliştirilen panel ve atölye çalışmalarının yanı sıra konferanslar, programda önemli bir yer tutacak.

Konferans verecek isimlerden biri de Julien De Smedt olacak.

Julien De Smedt, Brüksel, Kopenhag, Belo Horizante ve Şangay'da şubeleri olan JDS Architects mimarlık ofisinin kurucusu ve direktörü. Julien'in çağdaş mimariyi irdeleme ve araştırma arzusu VM Housing Complex, Mountain Dwellings, Maritime Youth House ve Holmenkollen Ski Jump gibi projeler sayesinde mimarinin uygulama alanındaki tartışmalara taze bir dinamizm getirdi.

JDS Architects'i kurmadan önce Julien, Rotterdam'da Rem Koolhaas'la OMA'da çalıştı. Ayrıca Bjarke Ingels'le Kopenhag'da PLOT adlı bir ofis kurdu.

Julien De Smedt dünyanın farklı köşelerinde muhtelif projelerle pek çok ödül kazandı. 2003 yılında Henning Larsen Ödülü'nü, 2005'te ise Danimarka Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi tarafından verilen Eckersberg Madalyası'nı aldı. 2004 yılında Stavanger Konser Salonu Venedik Bienali'nde “Dünyanın En İyi Konser Salonu” seçildi, bunun yanında Maritime Youth Hostel Londra'da AR+D Ödülü'ne layık görüldü. Ayrıca yine aynı yıl Mies van der Rohe Ödülü için aday gösterildi. 2009 yılında ise Julien De Smedt, Maaskant Mimarlık Ödülü'nü elde etti. 2011 yılındaysa 21. yüzyılda öne çıkan mimarlara verilen Wan-World Architecture News 21 for 21 Ödülü'nü aldı.

Julien De Smedt dünyada pek çok kentte konferanslar vermekte ve sergilere katılmakta. Bundan önce Rice Üniversitesi ile Lexington Üniversite'nde dersler verdi. JDS Architects, dünya çapında dağıtımı yapılan PIXL to XL ve Agenda isimli iki monograf yayınladı.

Julien De Smedt Türkiye mimarlık ortamının da yakından tanıdığı bir isim. 2012 yılının Ekim ayında geçen haftalarda Belçika'nın yeni kralı olarak ilan edilen Belçika Kralı Philippe'ye Türkiye seyahatinde eşlik etti ve Adana için bir proje tasarladı. Mayıs ayı başındaysa geliştiriciliğini Fer Yapı'nın üstlendiği Premier Kampüs Ofis'le yine gündeme geldi.

Julien De Smedt'le ilgili olarak daha fazla bilgiye şu linkten ulaşabilirsiniz: http://jdsa.eu/

Julien De Smedt, ARKIMEET 2013 kapsamında 7-8 Ekim 2013'te Haliç Kongre Merkezi'nde olacak.  

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler