+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Manço Mimarlık’ın Hatay Projesine S-Arch 2016 Ödülü

22 Haziran 2016, 11:31
  defa okundu.

Manço Mimarlık tarafından tasarlanan Hatay İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi Projesi S-Arch 2016 Konsept Tasarım Özel Mansiyon Ödülü'nü aldı.

Manço Mimarlık’ın Hatay Projesine S-Arch 2016 Ödülü

29 ülkeden 100'e yakın projenin katıldığı Uluslar Arası S-Arch 2016 Ödülleri'nde Manço Mimarlık tarafından tasarlanan Hatay İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi Hizmet Binası, Kengo Kuma (KKAA), Dietmar Eberle (Baumschlager Eberle), Viviana Muscettola (Zaha Hadid Architects), Philippe Rahm (Harvard Graduate School of Design) gibi isimlerin yer aldığı 11 kişilik jürinin değerlendirmesi sonucunda Konsept Tasarım Özel Mansiyon Ödülü'nü kazandı.

S-Arch 2016 Konferansı kapsamında 26 Mayıs 2016 tarihinde Karadağ'ın Budva kentinde gerçekleşen törende Manço Mimarlık Yönetici Ortağı Ali Manço ödülü Dietmar Eberle ve Viviana Muscettola'dan aldı.

Hatay İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi Hizmet Binası projesi, arsa ve kent ile kurduğu ilişki, yerel mimari öğeleri yeniden yorumlaması ve sürdürülebilir özellikleri ile finale kalan diğer 7 tasarım arasından sıyrılarak ikinci en üst düzey ödül olan Özel Mansiyon'a layık görüldü. Aynı proje daha önce de World Architecture Community 20+10+X Ödülü'nü almıştı.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler