+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Yeniköy Korusu yeniden satışta

Yazar: Yavuz Karaman
Kaynak: Milliyet
5 Eylül 2011, 16:26
  defa okundu.

Sait Halim Paşa Korusu olarak bilinen Yeniköy Korusu satışa çıkarıldı.

Çukurova Holding, dün gazeteye verdiği ilanda 72 adet parselden oluşan toplamda 71 bin 368 metrekare alana sahip korunun satılık olduğunu duyurdu. Daha önce de satış vitrinine çıkarılan koru için verilen ilanda şu ifadelere yer verildi:

"Yapı ve Kredi Bankası ile şirketimiz arasında imzalanan YKB'ye ait bankacılık dışı varlıklara ilişkin opsiyon anlaşması kapsamında sahip olduğumuz 'satış bildiriminde bulunma' hakkını Banka'nın kabulüne sunmak üzere, İstanbul'un en gözde merkezlerinden Yeniköy'de Sait Halim Paşa Korusu olarak da bilinen, İstanbul Boğaz manzarasına hakim nadir alanlardan Yeniköy Korusu için yatırımcılardan teklif alınacaktır. Doğrudan yatırımcıların başvuruda bulunması rica olunur. Aracı kabul edilmeyecek."

Av köşkü ve toplantı salonu var

Korudaki ağaç çeşitleri sakızağacı, gladiçya, gümüşi, ıhlamur, servi, Himalaya ve Toros sedirleri, selvi, fıstık, menengeç, defne, gürgen, akçaağaç ve fıstık çamından oluşuyor. Yapılar ise iki toplantı salonu binası, ofis-idare binası, lojman olarak kullanılan üç farklı bina, Sait Halim Paşa'nın Av Köşkü, Şehitler Anıtı'nın yanı sıra su kuyusu ve gezi yollarından oluşuyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler