+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kuruldu

15 Mart 2017, 09:09
  defa okundu.

Resmi Gazete'nin 11 Mart 2017 tarihli sayısında yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile İstanbul Üniversitesi'nde Mimarlık Fakültesi kuruldu.

İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kuruldu

İstanbul Üniversitesi’nin 22 fakültesine bir yeni fakülte daha eklendi. İÜ Mimarlık Fakültesi’nin kurulması ile İstanbul Üniversitesi'nde fakülte sayısı 23 oldu.

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Ak, İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nin kurulmasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Ülkemizin en köklü üniversitesi İstanbul Üniversitesi akademik ve bilimsel anlamda katkılarını sürdürerek eğitim alanında hizmet vermeye devam ediyor. Üniversitemizde kurulan bu yeni fakültemiz ile birlikte bilimsel gücümüzü sektörel alana aktararak daha da ilerilere taşıyacağız. İstanbul Üniversitesi olarak her zaman öncelikli amacımız ulusal ve uluslararası alanda başarılı meslek insanları yetiştirmek üzere nitelikli bir eğitim vermek" ifadelerini kullandı.

İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde verilecek olan eğitim hizmeti ile mimarlık, tasarım ve planlama alanlarında önemli bir katkı sağlanması planlanıyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler