+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Şarampol Caddesi'nde Sona Gelindi

Kaynak: Milliyet
13 Eylül 2017, 08:45
  defa okundu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileme çalışmasının başladığı Şarampol Caddesi'nde sona gelindi.

Şarampol Caddesi'nde Sona Gelindi

Antalya'nın merkezinde bulunan Şarampol Caddesi'nin sadece Antalya'nın değil dünyanın en güzel alışveriş sokaklarından biri haline gelmesi öngörülüyor.

Rengarenk ışıl ışıl
Projenin SGK ve Tonguç Kavşağı arasındaki bölümünde artık son rötuşlar yapılıyor. Yener Ulusoy Bulvarı'na kadar olan bölümde ise çalışmalar devam ediyor. Şarampol Caddesi, yeşil alanları, fıskiyeler ve senkronize su gösterileri, renkli gölgelikleri, yol boyu dinlenme alanları ve renkli aydınlatmalarıyla bambaşka bir kimliğe büründü. Görsel ve fiziki estetiğin ön planda tutulduğu projede kaldırımlarda granit doğal taş kullanıldı. Açık yürüyüş yolu, Antalya'da bir ilk olan sentetik reçine bağlamalı doğal agrega ile kaplandı. Cadde boyunca vatandaşların sıcak yaz günlerinde güneş ışığından korunabileceği, daha rahat vakit geçirebileceği lineer gölgelikler ve dairesel gölgelikler tasarlandı. Renkli LED aydınlatmalar akşam görüntüsüyle görenleri hayran bırakıyor. Özel tasarımlı havuzlar da Antray geçişleri sırasında senkronize su gösterileri sunuyor.

Otopark alanları tamamlandı
Binaların arka bahçeleri birleştirilerek ortak otopark alanları yapıldı. Ayrıca Cumhuriyet Mahallesi'nde üstü yeşil alan olarak planlanan yeraltı otoparkının inşaatı da sürüyor. Projenin ulaşım ayağını çözmek üzere Tonguç Caddesi'nde gerçekleştirilen yer altı geçişi ve kavşak düzenlemeleri daha önce hizmete açılmıştı.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler