+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

S.O.S İstanbul Üsküdar Meydanı Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

5 Aralık 2017, 16:09
  defa okundu.

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin düzenlediği S.O.S İstanbul Üsküdar Meydanı Fikir Projesi Yarışması sonuçlandı.

S.O.S İstanbul Üsküdar Meydanı Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin, mimarlık öğrencilerini tartışmaya, düşünce üretmeye ve bu süreçlerde etkin olarak rol almaya davet ettiği S.O.S İstanbul yarışmasının yedincisi sonuçlandı.

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul'un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan ve kentin öncelikli konuları üzerine düşünmek için platform açan S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması bu sene konu olarak Üsküdar Meydanı'nı ele aldı.

Toplamda 55 adet proje değerlendirilmek üzere yarışma jürisi tarafından incelendi.

Hayriye Sözen'in başkanlığında toplanan Yavuz Selim Sepin, Durmuş Dilekçi, Hakan Demirel, Nurbin Paker, Ervin Garip ve Ceyda Özbilen'den oluşan jüri, 2 Aralık'ta İ.T.Ü.'de yaptığı toplantıda mansiyona layık buldukları 5 projeyi belirlediler. Bu yılki yarışmada ödül toplamda 5 adet olan mansiyonların her birine 2.000 TL olarak belirlendi.

Mansiyonlar

  • 12 sıra no.lu 18246 rumuzlu Nurettin Şatır – Ece Çaktı (Yıldız Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi,)
  • 22 sıra no.lu 31074 rumuzlu Mehmet Alpkenan Koska – Cem Ozan Çetintaş – Çağlar Ecem Behram (İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi)
  • 25 sıra no.lu 82036 rumuzlu Gizem Temiz – Hazal Akova (Kültür Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi)
  • 33 sıra no.lu 35280 rumuzlu Mehmet Kaymaz – Tolga Berker (Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi)
  • 49 sıra no.lu 39261 rumuzlu Aslıhan Uzulgan (Karadeniz Teknik Üniversitesi)


Ödül Töreni ve Kolokyum 8 Aralık 2017 Cuma saat 16:00-18:00 arasında İTÜ Taşkışla 217 no.lu konferans salonunda yapılacak.

Mansiyon kazanan projeleri incelemek için tıklayın >>

Jüri raporuna ulaşmak için tıklayın >>

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
Cem Çakaloğlu / 6 Aralık 2017, 14:12
Demek ki ne kadar ekmek o kadar köfte. Jurinin değerlendirmesine saygı duyamamakta bir kendini beğenmişlik hastalığı. Hak ettiği kadar vermiştir juri (:
 
insepşındaki topaç / 6 Aralık 2017, 12:14
Acaba paraya mı sıkıştılar da o yüzden mi ödül vermek istemediler :)). Keşke jüri o muazzam mimarlık becerileri ve yetenekleri çerçevesinde bekledikleri yaklaşımları da açıklasa da öğrenciler bir feyiz alsa. Belki öğrenciler verdiği emekleri ile heyecanlarını kaybetmez de teşvik olurlar.
 
Erhan Gündoğdu / 6 Aralık 2017, 11:47
Her jüriyi projeye layık görmemek lazım demek ki.
 
BURAK GÜZEL / 6 Aralık 2017, 10:07
ödül vermememek herhalde jürilerin yeni modası haline geldi son dönemde.projelerin bakış açısı, kalitesi tartışılabilir ama gelen projeler arasından hiçbirini ödüle layık görmemek ne demek. böyle, öğrenci fikir yarışması adı altında resmen emeğe saygısızlık yapılıyor. bu şekilde davranarak ve kararlar alarak öğrencileri yarışma kültürüne çok güzel teşvik ediyorsunuz(!) tebrikler...
 
Öner Yıldırım / 6 Aralık 2017, 07:43
demek ki bu ülkeden çok iyi jüriler çıkabiliyor, ama yeterince iyi mimar çıkamıyor?
 
insepşındaki topaç / 5 Aralık 2017, 18:29
Kemal Sunalın "ağam bizimle eğleni" repliği geldi aklıma , jüri de ilk üç ödülü vermeyerek eğlenmiş anlaşılan. Türkiye yarışma ortamında jüriler kendilerince bir şeyler denemeye çalışıyor galiba, bence katılanların verdiği o kadar emeğe gasptır bu. Yönetmeliklerde ödül vermeme gibi bir durum var mı bilmiyorum bu konuda bilgi olan birisi bizi aydınlatırsa teşekkür ederim.Bana çok saçma geliyor da.
saygılar...
 
 
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler