+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Kent Düşleri Proje Fikir Yarışması 6'nın Sonuçları Belli Oldu!

Kent Düşleri Proje Fikir Yarışması 6'nın Sonuçları Belli Oldu!

10 Şubat 2012, 12:33
  defa okundu.

Kent Düşleri Proje Fikir Yarışması'nın altıncısı olan "[email protected] Ulusal Öğrenci Fikir Projesi Yarışması"nın sonuçları belli oldu.

Kent düşleri kurmayı ve bu düşlerin toplumla buluşmasını sağlayarak ortak heyecanlara dönüştürmeyi amaçlayan Kent Düşleri Ulusal Öğrenci Proje Fikir Projesi Yarışmaları'nın altıncısı sona erdi. 27 Ocak 2012 tarihinde son teslimleri gerçekleştirilen projeler jüri tarafından değerlendirilerek ödül almaya hak kazananlar belirlendi.

"Sosyal konut" kavramının tartışılması ve sorgulanması,
Fiziksel ve sosyal dönüşümün aynı anda sağlanacağı mekânsal fikir projelerinin üretilmesi,
Sosyal konut kavramı çerçevesinde ekonomik ve doğa ile uyumlu özgün fikirlerin üretilmesi,
Sosyal yaşantıyı zenginleştiren mekânların tasarlanması, sosyal yönetim anlayışının kurgulanması,
Türkiye'deki sosyal konut uygulamalarına alternatif konut modellerinin geliştirilmesi,
amacıyla açılan yarışmaya katılan Lisans kategorisinden 43 proje, Lisansüstü kategorisinden 10 proje olmak üzere toplam 53 proje değerlendirilmiş, Lisans kategorisinden 6, Lisanüstü kategorisinden 4 proje 03 Şubat 2012 tarihinde gerçekleştirilen Değerlendirme Konferansı'na davet edilmiştir. Değerlendirme Konferansı sonrasında yapılan Jüri değerlendirmesi sonucunda toplam 14 proje ödüle değer bulunmuştur.

Lisans Kategorisi Ödülleri

1., 2. ve 3. Ödüller 6 projeye eşdeğer Ödül olarak dağıtılmıştır.

Eşdeğer Ödül: Gizem İçer (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Özlem Özdener (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)

Eşdeğer Ödül: Ferhat Bulduk (Yıldız Teknik Üniversitesi), Ayça Yazıcı (İstanbul Teknik Üniversitesi)

Eşdeğer Ödül: Ali Sinan (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Dicle Taşkın (Orta Doğu Teknik Üniversitesi),

Eşdeğer Ödül: Ayşe Hümeyra Baş (Gazi Üniversitesi), Saliha Bayrak (Gazi Üniversitesi)

Eşdeğer Ödül: Tuğçe Alkaş (İstanbul Teknik Üniversitesi)

Eşdeğer Ödül: Burak Mangut (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Esra Yavuz (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)

Jüri Teşvik Ödülü: Burcu Ateş (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Ceren Demircan (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Aslı Ekiztepe (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)

Jüri Teşvik Ödülü: Merve Taşçıoğlu (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Eda Tezcan (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)

Jüri Teşvik Ödülü: Eyüp Türker (Karabük Üniversitesi)

Jüri Teşvik Ödülü: Gökhan Karabacak (İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü)

Lisansüstü Kategorisi Ödülleri

1. Ödüle değer proje bulunamamıştır.

2. Ödül (Eşdeğer): Fatih Özay (Gazi Üniversitesi), Muhammet Başeğmez (Gazi Üniversitesi)

2. Ödül (Eşdeğer): Neris Saadet Parlak (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Melih Emre Acar (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)

3. Ödül: Burcu Seba (Dokuz Eylül Üniversitesi)

Jüri Teşvik Ödülü: Emine Bahar Avanoğlu (İstanbul Teknik Üniversitesi), Hatice İpek Avanoğlu (İstanbul Teknik Üniversitesi)

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
Dokümanlar

Jüri Raporu
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler