+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Taşyapı Fikirtepe'de 500 hak sahibiyle anlaştı

Kaynak: NTV
11 Nisan 2012, 12:30
  defa okundu.

Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Turanlı, Fikirtepe'de de 400 milyon dolarlık proje için 500 hak sahibiyle anlaştıklarını söyledi.

Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, Fikirtepe'de 500 hak sahibi ile anlaşarak, kentsel dönüşüm projesi geliştirmeye hazırlandıklarını ifade etti. Turanlı, "40 dönüm arazi üzerine, 200 bin metrekare toprak üstünde, 100 bin metrekaresi toprak altında olan konut projesi gerçekleştireceğiz" dedi.

Fikirtepe'deki projeyi "yüzde 50 kat karşılığı olmak üzere, 36 ay 1000'er TL kira vermek üzere anlaştık. Proje büyüklüğü ise 400 milyon dolar olacak" sözleriyle anlatan Turanlı, devam eden diğer projeleriyle ilgili bilgi de verdi.

Turanlı, "Maslak'ta 50 bin metrekarelik ofis binası yatırımımız, Etiler'de bir otel projemiz, Gayrettepe'de 1000 araçlık otopark projemiz bulunuyor. STFA'dan satın adığımız araziye de bir konut projesi yapacağız" dedi.

Türkmenistan'da ise 300 konutluk şantiyelerinin devam ettiğini dile getiren Turanlı, "Bu projenin tamamı 10 bin konut olacak. Ancak devamında biz yer alacak mıyız henüz belli değil" dedi. Turanlı, Kazakistan'da da 150 milyon dolarlık kısmı biten yol-köprü ihalesinin devamı için teklif verdiklerini, bekleme sürecinde olduklarını söyledi.

Libya yatırımıyla ilgili de bilgi veren Turanlı, "Libya, 6 miyonluk bir ülke. Ve toprakları son derece verimli. Burada başta tarım olmak üzere, farklı sektörlerde 1 milyar doların üzerinde yatırım yapmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler