+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Ayamama yine taştı!

Yer: Kayseri, Konya
Kaynak: Birgün
16 Haziran 2011, 10:31
  defa okundu.

İstanbul'da dün aniden bastıran yağmur su baskınlarına neden oldu.

Avrupa yakasında öğle saatlerinde bir anda yağmur bulutları ortaya çıktı. Dakikalar içinde hava karardı. Ve aniden gök gürültüsüyle birlikte yağmur yağmaya başladı. Özellikle Topkapı, Fatih, Bayrampaşa ve Mecidiyeköy çevresinde etkili olan sağanak yağmur vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Şehrin çeşitli noktalarında birbirinden farklı zamanlarda etkili olan sağanak yağmur yüzünden trafikte tıkanmalar yaşandı. Sürpriz yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar üst geçitlerin altına ve otobüs duraklarına sığındı.

İstanbul'da aniden başlayan sağanak yağmur su baskınlarına neden olurken Güneşli Basın Ekspres yolunda Ayamama Deresi'nin taşması nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı.

KAYSERİ SU ALTINDA
Kayseri ve çevresinde de 24 saatte metrekareye 42 kilogram yağış düşünce 2 binden fazla ev ve işyerini su bastı. Kayseri'de hava sıcaklığı mevsim normallerinin altına düştü.

Kentin güneyindeki Esenyurt, Battalaltı, Baruthane, Selçuklu, Eskişehir bağları mahalleri ile, kent merkezindeki altgeçitlerin yanı sıra, işyerlerinin bodrum katları yağmur suları ile doldu. Cadde ve kavşaklarda yağmur suları birikerek, ulaşımı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde aşırı yağış nedeniyle çok sayıda kaza meydana geldi. Büyükşehir Belediyesi itfaiye ile Kanalizasyon ve Su İşleri (KASKİ) ekiplerince sabaha kadar suları boşaltma çalışmaları yapıldı. Tıkanan rogar, kanallar açılırken, ev ve işyerlerinde biriken yağımur suları motopomplarda tahliye edildi.

TOKİ EVLERİNİ SU BASTI
Konya'nın Ereğli ilçesinde etkili olan sağanak yağış sonrası birçok evi su basarken, ekili tarlalar da zarar gördü.

Özellikle TOKİ bölgesinde dağlardan inen yağmur suları ulaşımı olumsuz etkiledi. Birçok evi su basarken, ekili tarlalarda da büyük çapta hasar meydana geldi. Vatandaşlar, sağanak yağmur sonrası zararın daha fazla büyümesinden endişe ettiklerini söyledi.

Reklam

Etiketler


Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler