+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Sarı Kapılı Ev

Sarı Kapılı Ev

17 Aralık 2018, 11:00
  defa okundu.

Erken 20. yüzyılda inşa edilmiş yapı, şehrin merkezi bir bölgesinde yer alıyor. Evin restorasyon projesi, genç bir bireyin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Zaman geçtikçe, yapılan pek çok değişikliğin orjinal şemayı bulandırdığı eski ev, yenilenmeden önce tamamen yıkılmak üzereydi.

Cephe ve orjinal strüktür tutuldu. Bunun yanında, mekanları genişletmek ve dolaşımın akışını sağlamak için, önceki müdahalelerde yapılan bölücüler kaldırıldı.

Avludan geçerek çıkılan üst kattaki servis odası yıkıldı. Merdivenlerden çıkan metal malzeme, asma kattaki kütüphanede yeniden kullanıldı.

Oturma odasının yüksekliğinin uygun olmasından faydalanarak yapıya, çalışma alanı olarak veya beklenmedik misafirler için kullanılacak yeni bir asma kat eklendi. Mutfak, ortak banyo ve yemek yeme alanı; evin sosyal bölümü ile avluya bakan mahrem bölüm arasında bir ayraç görevi gördü. Bu sayede mekanlar arası akışkanlık sağlanırken mahremiyet korundu.

Cephenin renkleri (duvar ve kapı) evi yandaki yapıdan ayrıştıracak şekilde, uyumsuzluk yaratmadan tekdüzelikten kaçınarak seçildi.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
Künye
Proje Yeri: Arjantin, Córdoba
Proje Tipi: Tek Ev / Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
Tasarım Ekibi: Mariclé Scalambro
Fotoğraf: Gonzalo Viramonte
İnşaat Bitiş Yılı: 2018
Toplam İnşaat Alanı: 85 m²
İlgili Projeler