+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Elazığ Belediyesi Kent Meydanı Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması

Yer görme tarihi verilse de sonrasında değiştiriliyor. Yer görme tavsiye edilen yarışmalardan sonra yer görme tarihi olmayan, bu sayede de çıktıları teslim etmeye gidildiğinde yer teslimi alınabilecek yarışmalar moda olursa şaşırmam. Zira bunu Çekirge başlattı, Elazığ devam ettiriyor gibi.
1 saat önce
Ferhat bey, yarışmanın şartname ekleri henüz yayınlanmadığı ve idarenin ilettiği herhangi görsel olmadığı için yarışma alanına en yakın bölgenin görselini ekledik. Şartname ekleri yayınlandığında görseli düzenleyeceğiz.
2 saat önce
Merhaba . Kullanılan görsel, alan ile ilgili değildir. Bu görselde görülen alan"15 Temmuz Demokrasi Meydanı " dır. Alan ile ilgili görsel veya görseller ile değiştirilmesi daha doğru olacağına inanmaktayım.
3 saat önce
Elazığ Belediyesi ikinci yarışmayı açtı, tebrikler ve başarılar. Hızla tepki verilerek düzeltilmesi dileği ile notlarımı aşağıda sıralıyorum:

1- Konudan anlaşıldığı kadarıyla bu yarışma bir kentsel tasarım yarışması; türü yanlış belirlenmiş.

2- Sadece konu değil yarışmaya katılım koşulları ve jüri yapısı da kentsel tasarım yarışmasını işaret ediyor. Birinden birinin yanlış olduğu kesin. Bir mimari proje yarışmasının jüri yapısı bu değil.

3- Şartname bedeli çok yüksek. Yönetmelik şöyle der. "Şartnameler hazırlanma maliyetini aşmayacak ve yarışmaya katılımı engellemeyecek bir bedelle satılır."

4- Şartname jüri değerlendirmesi 2 günde yapılacak diyor. Çok kısa. Sadece "Jüri Değerlendirmesi Başlangıç Tarihi: 13 Temmuz 2017" ibaresi şartnamede yer alsa yeterli olurdu.

5- Yarışma takvimine zorunlu yer görme için bir tarih konulsa iyi olur.

6- Yedek üye yapısı hatalı. Yedek üyelerde 1 mimar, 1 şehir plancısı ve 1 peyzaj mimarı bulunmalı.
11 saat önce

Yarışmalara Katılacaklar İçin Şema Rehberi

III. dipnotla ilgili olarak, paragrafta Hakan Tüzün Şengün'ün ortaya attığı kısım şuydu: "Ünlü ve yeni işlerden esinlenilmesi, ironik biçimde, mimarlıkta özgünlük talebini bir daha açığa vurur."
Salı, 13:00
XIII. dipnotta anılan eser şu: Hülya Yürekli, Ferhan Yürekli, 2004. Mimarlık eğitimi mimarlık eğitimi değildir. H., F. yürekli, "Mimarlık: bir entelektüel enerji alanı" içinde, s42.
Salı, 12:33

Haziran Yönetmeliği ve Balkonlar

çok okunan ama yorum yapılmayan bir yazı, ilginç... gerçekten de imardaki bir satırın değiştirilmesi tüm mimari estetiği değiştirebiliyor... belki de bu farkındalığın o meşhur "mimar aura"sını yıktığı için fazla tepki yok... sonuçta mimarlar da makinenin bir dişlisi mi sadece? güzel yazı, teşekkürler...
Pazartesi, 14:20

Modelleme Yapıp Para Nasıl Kazanılır?*

Şahane bir yazı olmuş. Özellikle 3.6 maddesine katılmamak elde değil.
Pazartesi, 13:16
Reklam kokan hareketler bunlar
Cumartesi, 01:32
Bende birşey eklemek istiyorum,
https://goo.gl/dAOlLy yabancı ve türk ortaklı bir kuruluş anladığım kadarıyla, deneme amaçlı başlamıştım. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum modellerimin satıldığını görünce yeni çalışmalarımıda yükledim. Şuanda aylık ortalama bir gelir kazanmaya başladım. ilgilenen arkadaşlara tavsiye ederim. Ödemelerimi zamanında aldım
Cumartesi, 01:23
Kıssadan Hisse; Çalışanı öperler...
8 Mart 2016, 13:02
Gerçekten biraz iç karartıcı ama böyle bi facia söz konusu. şahsım adına söylüyourum içim acıyo.
25 Ocak 2012, 22:27

Mimar Düğünü

:D
Pazartesi, 12:13
Ben de keyifle okudum,eşe dosta yolladım.
27 Nisan 2016, 16:26
Okurken insan kendini düşünüyor bir anda.Tespitler on numara beş yıldız*.Kaleminize sağlık.
24 Aralık 2015, 11:00
Yakinda dugunum olacak, ama boyle bisey yapamiycam, cok ozendim, keyifle okudum :D
13 Ocak 2016, 09:19
:) Keyifle okudum. Ne kadar da doğru...
Teşekkürler.
4 Ocak 2016, 09:31
Ben ,beni taşıyacak bir organizatörün dünya ya gelmediğini düşünerek ve tabi kimseye işkence yapmak istemeyerek,organizatörü aradan çıkartıp,kendi düğünümü kendim tasarlamıştım.
30 Nisan 2016, 00:16

Organizatör de kimmiş? Yetişkin bir mimar hem fotoğrafçı, hem organizatör, hem nikah şahidi, hem de memuru, hem gelin ya da damat olacak potansiyeldedir. Şüphesiz ki en güzel konsepti bulan O'dur.

22 Aralık 2015, 23:04