+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Nasıl geliştirirsiniz sizin SketchUp yetilerinizi?

Şimdilerde teknoloji ve tasarım derslerinin gözdesi olan bu programı öğrencilerimizin daha rahat kullanabilmesi için türkçe yama veya ortaokul seviyesinde daha basit anlatım dilinde kaynaklara acil ihtiyaç mevcut.Talep çok arz yok.
14 saat önce
Ben cevap vermeden Kübra Hanım cevap vermiş. Teşekkürler. Ben yazıyı yazayım bari.
30 Aralık 2017, 16:46
çok teşekkürler :)
30 Aralık 2017, 12:25
Unwrap and flatten faces plugini üzerinden yapabilirsiniz
30 Aralık 2017, 12:10
En azindan hangi komut veya plugin uzerinden yapildigini soylerseniz kendim arastirabilirim. Tesekkurler
30 Aralık 2017, 00:46
Bu yazıda maket için lazer kesime açılım çıkarmayı anlatmak değil, bunu yapmak için SketchUp kullandığımıza değinmiştim. Bunun için başka bir yazı gerek. Özel olarak konu etmek gerek.
30 Aralık 2017, 00:31
maket için lazer kesime açılım çıkarma yı anlatmamışsınız. nasıl yapıldığı hakkında bilgi verebilir misiniz
30 Aralık 2017, 00:19
Ben imzalı bir adet hediye ederim
6 Temmuz 2017, 17:54
elinize sağlık. sKETCH UP kitabınızı nerden bulabiliriz.?
6 Temmuz 2017, 17:33
Çeviri sorununa yaratıcı ve eğlenceli bir çözüm olmuş. Paylaştığınız için teşekkürler!
Yalnız trimble ve google'ın 5 yıllık anlaşması bitmesi nedeniyle artık eski versiyonlar yer ekleme özelliğini desteklemİyor. 2017 pro versiyonunda farklı bir harita sağlayıcıyla bu özellik kullanılabilir.
https://goo.gl/6A52bo
14 Haziran 2017, 19:10
Hiçbir masraftan kaçınılmadı. Trimble'ın Silicon Vadisi'ndeki ofisine dahi gidildi. Resepsiyondaki hanımefendiye dert anlatmanın zor olacağı düşünüldüğünden, deskin üzerindeki naneli şekerlerden bir avuç alınarak, hızlıca kaçıldı.

(Not: Bunlar gerçekten oldu)
14 Haziran 2017, 01:54
dev hizmet
14 Haziran 2017, 01:40

Bezirhane Buluşmaları: Anadolu İcadı Hristiyanlık

Ben de katkıda bulunayım: İsrailli tarihçi ve yazar David Katz, Hristiyanlığı bir ‘Anadolu icadı’ olarak ele alacağı konuşmasında, Batı dini olarak düşünülen Hristiyanlığın beşiğinin aslında Orta Doğu ve daha çok Anadolu olması üzerinden bir tartışma açacak. Aziz Paul’ün, Anadolu topraklarında kurup yaygınlaştırdığı ve bugünün İstanbul’unda bir evrensel din olarak kurumsallaşan Hristiyanlığın gelişimine farklı bir açıdan dikkat çeken Katz, Anadolu kökeninin anlamını ve etkilerini tartışacak.
1953 doğumlu tarihçi David Steven Katz, doktorasını Oxford Üniversitesi’nden aldı. 1978’den buyana ders vermekte olduğu Tel Aviv Üniversitesi başta olmak üzere dünyanın önemli okullarının tarih bölümlerinde, Erken Avrupa Modernitesi ve Dinler Tarihi dersleri vermektedir. Seçkin İngiliz tarih örgütü ‘Royal Historical Society’ üyesidir. Katz’ın çok sayıda makalesi ve kitabı arasında “The Shaping of Turkey in the British Imagination, 1776-1923” (2016), “And God’s Last Words: Reading the English Bible from the Reformation to Fundamentalism” (2004), “The Occult Tradition: From the Renaissance to the Present Day” (2007), yazarın ilgi alanlarına dair fikir veriyor.
Salı, 10:06

Kentsel Belleğin İzleri Üzerinden Akhisar Eski Belediye Meydanı ve Çevresi Ulusal Mimarlık ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması

Belediye başkanının adı gibi hızlı bir proje süreci yarışmacıları bekliyor.
4 Aralık 2018, 17:50

Peyzaj Mimarları Odası'ndan Millet Bahçeleri Açıklaması

Birileri sansurleyecek veya tehdit edecek diye gercekleri endirekt suc mahalinde soylemeyip susacak ve tirsacak biri degilim diyelim o zaman.
4 Aralık 2018, 16:53
PMO'nun açıklamasını okumadım. Belki de haklısınızdır. Okurum bir ara.

Ama sansür sevici yorumcu (kim olduğunu iyi biliyorsunuz)! demeden edemedim bir kullanıcı olarak.
4 Aralık 2018, 14:07
1-‘’Kontrollü giriş-çıkış’’ ile AVM hizmetkarı ''Özel Güvenlik'' Oda!
İnsanların hırsızmış, teröristmiş, serseriymiş gibi aranmasının meşrulaştırılması, hayatın YASAL DÜZENİ içinde bu tacizlerin normalleştirilmesini YEŞİL ALANDA bile savunan bir Oda İSTEMİYORUM!

2-Millet Bahçeleri nerede bilmeyen Oda!
Kayaşehir, Başakşehir, Bahçeşehir gibi KAPALI ‘’MODERN’’ SİTELER ile donatılmış kent periferisinde inşâ edilen Millet Bahçelerini ‘’Doğal ve Kültürel Mîras ile Bellek Alanlarında’’ diyerek körleşmiş bir Oda İSTEMİYORUM!

3-Siyasi rantçı Oda!
Muhalefet belediyeleri ufacık yeşil alanlara bile GEZİ PARKI ismi verip halkı tahrik etmeyi ve siyasi rant devşirmeyi amaçlarken, ‘’bundan sonraki yapılacak yeşil alanlara MİLLET BAHÇESİ densin’’ diyerek İktidara yalakalık yapan bir Oda İSTEMİYORUM!

4-Goygoycu Oda!
Ortada KAMUSAL Osmanlı ve Türk Bahçesi tipolojisi çalışması yokken ve kaynak sayısı oldukça yetersizken POPÜLİST söylemler ile varmış gibi uzun uzadıya açıklamalar yaparak PARAYA KARŞI zayıflık gösteren bir Oda İSTEMİYORUM!

5-BALON ODA VE ŞİŞİRİCİSİ MEDYA (kim olduğunu iyi biliyorsunuz)!
Pargalı İbrahim’den günümüze kadar İktidarı ‘’ehlileştirilecek hayvan’’ gibi gören ve bilgiççe ona akıl verdiğini zannederek boş yazılar ile kafa şişiren bir Oda İSTEMİYORUM!
4 Aralık 2018, 09:44

Antalya Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi

Yapı güzel, beton yüzey ve kalıp işçiliği berbat.
30 Kasım 2018, 11:45